Sponsor ECO SA

Maja Kleszcz - Osiecka De Luxe

7 marca 2021 18:00 Sala Kameralna NCPP
Maja Kleszcz - Osiecka De Luxe
Koncertarchiwalne

Maja Kleszcz przez prasę i krytyków określana jako jedna z najlepszych polskich wokalistek, od lat udowadnia, że nie jest to ocena przesadzona. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Karierę zawodową zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata. Po odejściu z Kapeli, od 2010 wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt incarNations, eksplorujący świat retro-brzmień z pogranicza jazzu i bluesa. Specjalnie dla niej teksty tworzy Bogdan Loebl znany wcześniej z legendarnej już twórczości grupy Breakout. I również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę (nominacje do nagród Trójki, TVP Kultura czy Fryderyków). Oprócz specyfiki estradowej, z powodzeniem zajmuje się również komponowaniem muzyki teatralnej (nagrody min: Festiwal Gombrowiczowski; Festiwal Teatralny „Boska Komedia”) oraz filmowej. Obdarzona talentem aktorskim, gra również w spektaklach min. Teatr Narodowy w Warszawie czy Teatr Polski we Wrocławiu. Za całokształt pracy teatralnej w 2019 roku otrzymała Nagrodę Kapituły im. A. Bardiniego i Dyplom Mistrzowski. Jej głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 12 nagranych płyt, 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka.

OSIECKA DE LUXE -  Maja Kleszcz w interpretacjach piosenek Agnieszki Osieckiej to wydarzenie niezwykłe. Określana przez prasę polską Amy Winehouse czy Ellą Fitzgerald, z właściwym sobie podejściem retro,  interpretuje największe przeboje będące kamieniami milowymi polskiej 
piosenki min. "Niech żyje bal", "Uciekaj moje serce", "Na całych  jeziorach" czy "Nim stanie dzień". Album nagrany w akustycznym kwintecie  - fortepian, kontrabas, perkusja, gitara, trąbka - (Jacek Kita, Wojciech  Traczyk, Hubert Zemler, Wojciech Krzak, Maurycy Idzikowski) przywraca  pamięć dawnej muzycznej elegancji. Utwory Agnieszki Osieckiej w  stylistyce starego jazzu czy bluesa... po prostu de luxe.


  Na koncercie w Opolu Maja Kleszcz wystąpi w towarzystwie Wojtka Krzaka.

powrót
Projekt POIS.08.01.00-00-1001/16

Partnerzy

Miasto Opole Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X