Sponsor ECO SA

Meek, Oh why?

7 października 2022 20.00 Sala Kameralna NCPP
Meek, Oh why?
Koncertarchiwalne

Zespół zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records.
W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (selfpublishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie, w tytułowym utworze, wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.
Kolejny czwarty album zespołu, zatytułowany „Offline”. to muzycznie, kolejny po „Zachodzie” ukłon w stronę brzmień wypływających z serc analogowych syntezatorów, którym wtóruje hiphopowy groove. 
Założycielem i liderem grupy Meek, Oh Why? jest Mikołaj Kubicki - autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.
W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.
Skład zespołu:
Mikołaj Kubicki - wokal, trąbka
Mateusz Hulbój - wokal, elektronika
Maciej Porada - syntezator
Wawrzyniec Topa - gitara basowa, syntezatory basowe
Karol Szczygieł - pad perkusyjny, elektronika

powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy NCPP:

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy Kogeneracja
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X