Sponsor ECO SA

Nowa Fala Jazzu: USO 9001 x Klawo

5 listopada 2023 19:00 Sala Kameralna NCPP
Nowa Fala Jazzu: USO 9001 x Klawo
Koncertarchiwalne

Fala improwizacji i energii zaleje NCPP już 5 listopada! Nie może Was zabraknąć!

USO 9001

USO 9001 to trio Jan Pieniążek (perkusja), Jan Gałosz (gitara), Miłosz Pieczonka (saksofon). Nazwa zespołu to skrót od Unidentified Sonoristic Object (Niezidentyfikowany Obiekt Sonorystyczny), gra słów na temat nazwy europejskiej normy jakości ISO 9001

USO 9001 to off-jazz

USO 9001 to hip-hop i gęste bity grane na bębnach

USO 9001 to gitarowe piosenki

USO 9001 to punk rock

 KLAWO
 
Członkowie Klawo to muzycy o bardzo zróżnicowanym backgroundzie. Pochodzą z różnych stron Polski, a poznali się studiując razem na gdańskiej Akademii Muzycznej. Choć w ich głównie instrumentalnych kompozycjach jest dużo przestrzeni na improwizację i jazzową uważność, debiutancki album grupy wyraźnie wykracza poza schematy, czerpiąc inspiracje z wielości muzycznych nurtów (m.in. zblendowane wpływy funku, psychodelii, hip hopu, jazzu czy afrobeatu).
Debiut Klawo to funkowy ogień zmieszany z niemal skandynawskim liryzmem (przypomnijmy, że zespół tworzy w Gdańsku) i niekiedy absurdalne poczucie humoru.
Nie bez znaczenia jest fakt, że utwory skomponowane przez czworo z siedmiorga członków Klawo, zostały kolektywnie zaaranżowane przez zespół w ogniu prób, improwizacji, dyskusji i eksperymentów. Dzięki temu, przy całej różnorodności muzyki zawartej na debiutanckim albumie “Klawo”, słuchacz ma poczucie obcowania z dziełem spójnym i zarazem organicznym.
Początki Klawo sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej EP “Flądra” na potrzeby koncertu organizowanego przez label Coastline Northern Cuts - bez użycia samplera, ale za to z całym “live bandem”. Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała utworom zupełnie nowego groove'u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał.
 

powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy NCPP:

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy Kogeneracja
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X