Sponsor ECO SA

Siesta na tarasie: Ania Leon support Hudini

8 lipca 2023 20:00 Taras Amfiteatru NCPP
Siesta na tarasie: Ania Leon support Hudini
Koncertarchiwalne
Ania Leon to wokalistka, która przeciera w Polsce dark pop’owe szlaki – jej mroczne, elektroniczne brzmienia oraz intrygujące, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy i dziennikarzy muzycznych.
 

24 czerwca 2022 roku ukazał się pierwszy album artystki - “Łezki”. Płytę promowały świetnie przyjęte single “Łezki”, “Tańcz” oraz “Chemistry” i “Przypadki” - utwory utrzymane są w dusznym, elektronicznym klimacie dark pop. Ania czerpie inspiracje od takich artystów, jak Banks, Billie Eilish, Lorde czy Sevdaliza. Muzykę tworzy z Arkadiuszem Koperą (znanym ze współpracy między innymi z Darią Zawiałow, sanah, Orkiestrą Męskiego Grania).  Ania Leon pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles – studiując na Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem. W 2021 roku zasiliła grono artystów Kayaxu.
 


W 2021 roku Ania miała okazję zachwycić słuchac zygrając supporty przed koncertami Natalii Przybysz, Darii Zawiałow oraz Brodki. W zeszłym roku natomiast zagrała na Festiwalu Męskie Granie 2022, Open'er Festival, LAS Festiwal, Tauron Nowa Muzyka, Letnie Brzmienia, Salt Wave Festival, NADA Festiwal Toruń, Festiwal Soundedit oraz na One Love Music Festival jako gość z zespołem BOKKA.  Ania Leon przykuła uwagę wielu dziennikarzy. We wrześniu magazyn "K MAG" docenił jej wyrazistość i oryginalność na tle innych debiutantów, co zaowocowało piękną sesją Kacpra Bęskiego i wywiadem Radka Pulkowskiego. W listopadzie natomiast znalazła się w magazynie "Vogue Polska" w rubryce "Talents" jako artystka „otwierająca kolejny rozdział w historii polskiej muzyki”. Ania Leon została nominowana w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyk 2023 - Fonograficzny Debiut roku oraz Album Roku Elektronika.

Hudini – reprezentant opolskiej sceny klubowej, członek dj'skich kolektywów Propaganda Soundsystem (@propagandasoundsystem) oraz TNT Sound (@tntsoundopole). Człowiek o wielu twarzach, wpasowujący się w klimat imprezy dzięki muzycznej elastyczności i różnorodności - w swoich setach rzadko ogranicza się do jednego gatunku, lubi z nimi eksperymentować jednak wspólnym mianownikiem od zawsze jest dobry groove. 


fot. Grzegorz Czyż ( Facebook https://www.facebook.com/GrzegorzCzyzPhotography )

Soundcloud:

https://soundcloud.com/pablo_hudini

Mixcloud:

https://www.mixcloud.com/Hudini/

Instagram:

https://www.instagram.com/pablo_hudini/

Facebook:

https://www.facebook.com/HudHudini

powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy NCPP:

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy Kogeneracja
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X