Sponsor ECO SA

Ørganek Opole


Koncert „Ørganek Opole” z towarzyszeniem licznych go
ś
ci, artystów znanych i cenionych przez pokolenia Polaków miał za zadanie oddać hołd legendarnemu festiwalowi, który swoją tradycją sięga roku 1963. Od ponad pół wieku miejsce to stanowi wyjątkowy punkt na mapie polskiej muzyki rozrywkowej w pełnej rozpiętości repertuarowej i stylistycznej. Począwszy od muzyki silnie osadzonej w tradycji literackiej, poprzez niezapomniane i do dziś popularne hity lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, po najnowsze propozycje młodych wykonawców.

Koncert w warstwie muzycznej składał się zarówno z repertuaru grupy Ørganek - z racji roli, która została jej nadana na potrzeby tego wydarzenia - jak i piosenek artystów, którzy w Opolu zaznaczyli swoją obecność pamiętnymi wykonaniami utworów, które później na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki.
Historyczne wykonania znanych utworów przypomniały nam legendy polskiej sceny, takie jak Małgorzata Ostrowska czy Wojciech Waglewski oraz grupa młodych ale już uznanych artystów: Kwiat Jabłoni, Igo, Mery Spolsky czy The Pau. Koncert poprowadził Piotr Stelmach.


 
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy NCPP:

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy Kogeneracja
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X