Sponsor ECO SA

Debiuty


Wyniki:

Sabina Szewczyk „Pancerny płaszcz” - 30 punktów
Weronika Szymańska „To Nie Żart” - 28 punktów
Lenda/Kozub „Głupia” - 14 punktów
Wrona „Jak Debbie Harry” - 14 punktów
Aga Czyż „Widoki” - 10 punktów

 
 

Ania Dąbrowska
 
NR 1 - Aga Czyż „Widoki” - 10 punktów

Piosenka, która od pierwszych dźwięków wprowadza słuchacza w inny świat. Wyjątkowa barwa głosu Agi ładnie miesza się ze współczesnymi brzmieniami i lekkim beatem. Utwór przepełnia energia pewności siebie, kobiecości, delikatności… niebanalny, świadomy tekst pozostawia pewien niedosyt, poproszę o więcej!


Nr 2 - To Nie Żart „Weronika Szymańska” - 8 punktów

Bardzo dobra kompozycja, która szybko wpada w ucho i na długo pozostaje w głowie. Tajemnicza zwrotka przechodzi płynnie w durowy, przebojowy refren. super, że piosenka wykracza poza schemat "4 akordów”. Myślę, ze utwór może walczyć na radiowych listach przebojów o pierwsze miejsca.


NR 3 - Lenda/Kozub „Głupia” - 6 punktów

Początek piosenki to atak mocnej linii melodycznej . Jednocześnie tekst, który snuje opowieść, każe słuchaczowi zanurzyć się w historię bohaterki i wysłuchać utworu do końca. Mocny, wyjątkowy głos, świetny refren i ciekawa produkcja.
Ola Budka
 
NR 1 - Sabina Szewczyk „Pancerny płaszcz” - 10 punktów

Bo żeby być wysłuchanym i zauważonym, nie trzeba krzyczeć. Za świetną kompozycję, która zabrzmi znakomicie nie tylko na scenie, ale i - może przede wszystkim – w radiu. Chciałabym zagrać ten utwór w swojej autorskiej audycji.


Nr 2 - Lenda/Kozub „Głupia” - punktów

Za niebanalny tekst i alternatywny sznyt. Głos Pauliny Lendy jest nie do zapomnienia, prześladuje, przenika do mózgu, mości się na dnie serca – i tam już zostaje.


NR 3 - Weronika Szymańska „To nie żart” - 6 punktów

Gdy wybieram utwory do radia, myślę o słuchaczach po drugiej stronie. Co nowy utwór usłyszany w radiu może zmienić w ich życiu? Ten automatycznie uruchomi im w głowie gotowy teledysk, może złożony z ich własnych doświadczeń, z kłopotów, z trosk, ale ostatecznie doda siły. Poza tym podoba mi się wydźwięk utworu w duchu #girlpower. Piosenka mogłaby znaleźć  się w czołówce serialu, co oznacza, że jest zapamiętywalna i charakterystyczna. 
Robert Gajewski
 
NR 1 - Sabina Szewczyk „Pancerny Płaszcz” - 10 punktów

Przepiękna fraza „w kieszeniach chowam strach" i prosta akustyczna, nieco „walczykowata" struktura kompozycji mocno działa na wyobraźnię.  Głos Sabiny w tym utworze jest jednocześnie delikatny i kobiecy ale też stanowczy. Podczas słuchania tego utworu przez cały czas miałem wrażenie, że ten głos już skądś dobrze znam - chwila googlowania i .... internet nie zapomina ... kanapowe wykonanie Skubas'owych „Haitańskich drzew" do końca przekonało mnie, żeby dać szansę właśnie Sabinie Szewczyk


Nr 2 - Weronika Szymańska „To nie żart” - punktów

Niska, seksowna barwa głosu i bardzo melodyjny refren, który kojarzy mi się nieco z dokonaniami Ani Dąbrowskiej każe domniemywać, że ta piosenka w niedalekiej przyszłości może sporo namieszać. Bardzo zgrabnie skrojona kompozycja. W żaden sposób nierewolucyjna, ale za to bardzo, bardzo przyjemnie kołysząca.


NR 3 - Wrona „Jak Debbie Harry” - 6 punktów

„Wrona" w moim odczuciu to najbardziej „współcześnie punkowa" a na pewno najmniej popowa propozycja w tegorocznych debiutach. Jako, że moje korzenie to zdecydowanie muzyka alternatywna, żeby nie powiedzieć undergroundowa, to Wrona nawiązaniem do legendarnego Blondie i jej liderki od razu mnie kupiła. Słowa refrenu, które przywodzą na myśl żartobliwe motto, że miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle, elektroniczny beat, w którym ja słyszę echa Billie Eilish i charakterny wizerunek - to wszystko uwiodło mnie na tyle, żeby oddać głos na Wronę.
Ogromnie jestem ciekaw wykonania live tej piosenki.
Agnieszka Jurowicz
 
NR 1 - Sabina Szewczyk „Pancerny płaszcz” - 10 punktów

Uwiódł mnie rytm tego w sumie spokojnego utworu. No i tekst. Już sam tytuł utworu jest treściwy i dobry. Potem jest tylko lepiej. W tekście Sabiny Szewczyk sporo jest ujmujących fraz: guziki mocno przyszyte mam, z krwią marzną żyły,  zastygłe kruche słone kryształy. Matowy, delikatny, ale zdecydowany wokal, dobry tekst i puls utworu.
Daję 10 punktów.


Nr 2 - Wrona „Jak Debbie Harry”- punktów

Zdecydowanie najbardziej wyróżniająca się kompozycja na tle finałowej dziesiątki NCPP. Tekst nawiązujący w lekko ironiczny i gorzki sposób do zderzenia wyobrażeń o własnej przyszłości z rzeczywistością, jest o czymś, co bliskie jest mnie i pewnie wielu słuchaczom. Wrona jako kolorowy ptak – chciałabym to usłyszeć i zobaczyć na żywo. 8 punktów.


NR 3 - Weronika Szymańska „To nie żart” - 6 punktów

Wyjątkowo dużo w tym roku kobiecych, popowych głosów na tle elektronicznego brzmienia. Weronika Szymańska ma głos odbiegający barwą od pozostałych damskich wokali na liście finalistów.  „To nie żart” to zgrabna, ale nie nazbyt prosta kompozycja. A tekst? Cóż, oby każdemu było dane, w odpowiednim momencie tak trzeźwo i realistycznie ocenić sytuację J 6 punktów.


powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X