Sponsor ECO SA

Ikony opolskich festiwali

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych projektów plakatów, przedstawiających kultowe postaci polskiej muzyki rozrywkowej, które pojawiały się na deskach opolskiego amfiteatru podczas Krajowych Festiwali Piosenki Polskiej.
 

Zapraszamy wszystkich artystów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w projekcie plakatu. Tematyka projektów powinna być inspirowana ikonami opolskich festwali. Prace prosimy przesyłać do 30.07 wraz z wypełnionym formularzem na adres email: konkurs@ncpp.opole.pl. Dla zwycięzców przygotowaliśmy 3 nagrody pieniężne.
 


JURY:


 

 

Andrzej Pągowski

Urodzony w 1953 roku. Absolwent PWSSP w Poznaniu.
Jest autorem ponad 1700 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Uprawia malarstwo. Był dyrektorem artystycznym i graficznym wielu pism, najdłużej polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. Angażuje się w akcje społeczne. Jest autorem kilkudziesięciu plakatów prozdrowotnych, głównie antynikotynowych, przygotowuje projekty dla akcji Sprzątanie Świata.
Laureat licznych nagród polskich i międzynarodowych, między innymi w Konkursie The Hollywood Reporter w Los Angeles (Nagroda The Best of Show, sześć razy złoty medal, kilka srebrnych, brązowych i wyróżnień) oraz Chicago International Film Festival (Nagroda Srebrnego Hugona i wiele innych).
Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Jego plakaty znajdują się między innymi w zbiorach MoMA w Nowym Jorku i San Francisco oraz w Centrum Pompidou w Paryżu, Stripped House Museum of Art w Tokio, Circulo de Bellans Artes w Madrycie, Poster Museum w Lahti, Muzeum Plakatu w Warszawie. W Muzeum Kinematografii w Łodzi znajduje się ponad 200 plakatów filmowych Pągowskiego.
MoMA umieściło plakat „Uśmiech wilka” wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.
 

 

Magdalena Hlawacz

Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z zakresu malarstwa obroniła w roku 2001 w pracowni prof. Nicole Naskova. W 2008 roku uzyskała tytuł doktora na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w roku 2015 habilitację na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na tej samej uczelni. Obecnie zawodowo związana z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa oraz pracownię grafiki cyfrowej.
W swojej pracy artystycznej bada związki zachodzące między różnymi mediami, m.in. malarstwem, rysunkiem, fotografią, grafiką. Zajmuje się działaniami artystycznymi z pogranicza tych dyscyplin oraz projektowaniem graficznym. Od 2000 roku eksponowała prace na kilkuset wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Czechach, na Węgrzech, we Włoszech, na Islandii, w Niemczech, Portugalii, Rumunii, Holandii, Francji, Rosji, Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Gruzji, na Tajwanie, w Korei Płd., Iranie, Chinach, Mongolii, USA, Kanadzie oraz Japonii. Jest organizatorką wielu wystaw studenckich (w tym cyklicznego “Ilustragananu”), projektów artystycznych, plenerów i warsztatów. Od 2014 roku jest członkinią grupy artystycznej Saperki. Członkini-założycielka stowarzyszenia Moving.Lab – European Interdisciplinary Laboratory of Culture and Education, działającego od 2017 roku przy Uniwersytecie Luksemburskim w Luksemburgu. 

 

Dawid Ryski

Urodzony w 1982 roku. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Obecnie mieszkający i pracujący w Puławach.
Autor licznych ilustracji prasowych (Computer World, The Washington Post, The Wall Street Journal,  The New York Observer,  L’Optimum, American Lawyer Magazine, Esquire)
oraz wielu plakatów koncertowych (Franz Ferdinand, Editors, Nomeansno, Twin Shadow, Enter Shikari). Ponadto zajmuje się projektowaniem murali, okładek do płyt i książek oraz
grafik dla firm odzieżowych. Współpracował m.in. z: Apple, Saucony, Eurovision Music Contest, HBO, Skanska, Gestalten, British Council, Ikea, Converse, Lagom Design, Sony Music.
 
 

Załączniki:


powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy NCPP:

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X